BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végén megütötték a Molt

A vezető részvények vegyesen mozogtak a pesszimista nemzetközi hangulat közepette. A BUX 0,4 százalékkal emelkedni tudott.

2013. augusztus 7. szerda, 17:25

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közelgő gyorsjelentésekkel kapcsolatos várakozások határozták meg a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényeinek mozgását. Az OTP ennek megfelelően jól teljesített, a Mol zuhant, a holnap jelentő Telekom pedig szinten maradt. A BUX index 18293 ponton fejezte be a kereskedést, ez 67 ponttal magasabb a keddi értéknél. A részvénypiac összforgalma kissé emelkedett, meghaladta a hatmilliárd forintot, ami még mindig jóval alacsonyabb az éves átlagnál.

A legizgalmasabb kereskedést az OTP és a Mol tudhatja maga mögött. A bankrészvény eséssel kezdte a napot, reggel 4232 forinton érte el mélypontját, de a második kereskedési óra végére újra 4300 forint fölé lendült és a nap folyamán fokozatos emelkedést mutatott. Az első olvasatú konszenzus szerint eredménynövekedésről beszámoló bank részvénye végül 4400 forintos árfolyamon zárt, ez három százalékos emelkedés.

A Mollal kapcsolatban viszont egyre több pesszimista várakozás lát napvilágot, többen felvetették, hogy nem lesz tartható az éves eredmény. Ennek megfelelően továbbra is nyomás alatt volt a részvény piaca és zárásban már csak 16130 forintot adtak érte, 2,7 százalékkal kevesebbet mint a keddi kereskedés végén.

A Magyar Telekom már korábban reagált a csütörtökön megjelenő és a várakozások szerint jó gyorsjelentésre, ezért most csak stagnálásra futotta, kisebb nap eleji megingás után végül maradt 322 forinton.

Jó napja volt a Richter részvényének, két százalékkal erősödve 3565 forintig száguldott. Az Egis viszont alacsony forgalom mellett 20 595 forintra esett vissza.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet