BUX 139222.46 -0,06 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megütötték a magyar részvényeket

A BUX is beállt a sorba, több, mint egy százalékot esett a mutató.

2013. augusztus 6. kedd, 17:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elromlott a hangulat a nemzetközi tőzsdéken, s a régiós piacok is pirosba váltottak a kereskedés végére. A BUX sem tudott kilógni a trendből, 1,12 százalékkal esett és 18226 ponton zárt. A vezető részvények közül az OTP veszített a legtöbbet. A bankpapír kereskedése változatosan alakult, a nap eleji esést követően kora délután meredek emelkedés következett, melynek során 4370 forintig jutottak a bankppírok. Zárásra azonban ez a mozgás falsnak bizonyult és 4271 forintra esett vissza a részvény. A Mol jegyzése a csökkenő olajár és a társaság negyedéves teljesítményével kapcsolatos pesszimista várakozások hatására 1,28 százalékkal 16580 forintra süllyedt. Nem volt jó napja a Richternek sem, a nap nagy részében 3500 forint alatt kereskedtek vele, a záróár 3497 forint lett, ami 0,9 százalékos gyengülés.

Egyedül a Magyar Telekom tudott kilógni a sorból, itt a csütörtöki gyorsjelentéssel kapcsolatos várakozások jelenthetik a hajtóerőt. A papír 0,6 százalékkal 322 forintra erősödött. A részvénypiac forgalma a hőmérséklettel fordítottan arányosan alakult, nem érte el a 3,5 milliárd forintot.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet