BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új rekordok a Wall Streeten

Új rekordon zárt csütörtökön a Dow Jones ipari átlag és az S&P-500 azután, hogy szerdán Ben Bernanke Fed-vezér jelezte, a közeljövőben nem várható, hogy leállítják a kötvényvásárlási programot.

2013. július 11. csütörtök, 22:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Dow 1,1 százalékkal 15 461, az S&P-500 1,4 százalékkal 1675, a Nasdaq Composite pedig 1,6 százalékkal 3578 pontra emelkedett csütörtökön. Ezzel az előbbi két index megdöntötte a május végén beállított rekordját és új csúcson zárt.

Azt, hogy a munkaerőpiac egyelőre nem áll úgy, hogy a Federal Reserve a lovak közé dobhatná a gyeplőt, a friss statisztika is alátámasztotta. A munkanélküli ellátásért jelentkezők száma ugyanis a múlt héten váratlanul kéthónapos magasságba, 360 ezerre nőtt - igaz, júliusban a kilengések az autógyárak szezonális leállása miatt megszokottnak számítanak. A Dow-komponensek között a 3,2  százalékkal dráguló Intel vezette az erősödést, de a Microsoft is erőre kapott a közzétett átszervezési tervek nyomán.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet