BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Kamatozó Kincstárjegy a lakossági kedvenc

Júniusban 38 milliárd forinttal emelkedett a kifejezetten a lakosság számára értékesített állampapírok állománya, amely a hónap végén 1321 milliárd forint volt - közölte az Államadósság Kezelő Központ (ÁAK) Zrt.

2013. július 8. hétfő, 16:07

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év első hat hónapjában 335,7 milliárd forintot tett ki a lakossági állampapír-állomány növekedése. Továbbra is a Kamatozó Kincstárjegyek a legnépszerűbbek, ezek állománya 32,2 milliárd forinttal nőtt júniusban. Az inflációkövető Prémium Magyar Államkötvények állománya 3,3 milliárd forinttal, az egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyek együttes mennyisége 2,3, míg a Féléves Kincstárjegy állománya 0,2 milliárd forinttal növekedett.

Az első félévi 335,7 milliárd forint növekményből 253 milliárd jutott a Kamatozó Kincstárjegyekre, míg a Prémium Magyar Államkötvények állománya 61,0 milliárd forinttal emelkedett. Az egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyek állománya együttesen 17,5 milliárd forinttal, a Féléves Kincstárjegyeké 4,2 milliárd forinttal emelkedett az év eleje óta.

A június végi 1321 milliárd forint lakossági állampapír-állományból 687,5 milliárd forint volt a Kamatozó Kincstárjegy, a Prémium Magyar Államkötvények állománya 317,3 milliárdot, az egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyek együttes mennyisége 301,8 milliárdot, a Féléves Kincstárjegy állománya pedig 14,4 milliárd forintot tett ki.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet