BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vedd az OTP-t, kerüld a Telekomot!

Több magyar részvényt is vételre érdemesnek tartanak az Erste Bank elemzői, a Magyar Telekomot viszont változatlanul nem kedvelik.

2013. július 4. csütörtök, 17:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több magyar részvényt is vételre érdemesnek tartanak az Erste Bank elemzői - derül ki a bank harmadik negyedéves részvénypiaci stratégiájából. Az anyag szerint végre elképzelhető, hogy a magyar piac végre kellemes meglepetéssel szolgálhat, ha ugyanis beindulna az állami költekezés, az jótékony hatással lehetne a gazdaságra és több tőzsdei cégre is, ugyanakkor a legutóbbi Varga csomag után valószínűleg több negatív meglepetéssel már nem kell számolniuk a piaci szereplőknek.

A régióban hat banki részvényt is a vételre ajánlott papírok listáján tartanak a cég elemzői, köztük az OTP-t. Az elemzés szerint a legnehezebb döntés pont a magyar bank vételi listán tartása volt. Az újabb különadók bejelentésével ugyanis visszatért a kiszámíthatatlanság a magyar gazdaságpolitikába, azonban az említett okok miatt a szektort terhelő újabb adókra már nem kell számítani.

A magyar részvények közül változatlanul az Egis a kedvenc, az Erste elemzői 25 700 forintos célárfolyam mellett javasolják továbbra is vételre a kisebbik gyógyszergyári részvényt. Bár nem ennyire optimisták rövidebb távon, hosszabb távon - ami egy hónapot meghaladó tartási periódust jelent - viszont szintén jó befektetésnek tartják a Richter részvényeit. A papírban szerintük a folyamatban lévő kutatási projektek és az MSCI indexbe való esetleges visszakerülés is sztori lehet, a mellett, hogy árazása is kedvezőnek tekinthető.

A Magyar Telekomot viszont alulsúlyozásra minősítették le, miután kiderült, a kormányzat újabb adóval sújtja a távközlési társaságot. A bank elemzői szerint megvan az esély arra, hogy a cég által az idei év után kifizetett osztalék nagysága 30 forintra csökken a korábbi 50 forintos szintről. Az adó bejelentése előtt 40 forintos osztalék kifizetését tartották valószínűnek az Erste szakemberei.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet