Európa ezzel szemben már a délelőtti kereskedésben gyengélkedett az ott nyilvánosságra hozott hasonló makroadatok miatt. A forgalom meglehetősen gyenge volt, nem érte el a hét milliárd forintot. Egy milliárdon felüli forgalmat a szokásos OTP-MOL-Mtelekom trió tudott fölmutatni.
A nap kereskedését az Egis gyorsjelentése alapozta meg, amit a délelőtti bejelentés tetézett meg, miszerint a gyógyszergyártó továbbra is vizsgálódik vállaltfelvásárlás terén Oroszországban. A nap végére a Egis így 3,35 százalékos nyereséget ért el - ami likvid papírok közül a legkomolyabb - napi plusz. A nagyobbik gyógyszergyári papír nem bírta tartani az ütemet az Egis-szel: a Richter az egész napos kereskedés során 0,04 százalékot \"drágult\", így kerek 34 ezer forintot ér most a részvény.
A már idézett OTP a nap végére 4930 forintot ért, ami 0,61 százalékos emelkedés az előző naphoz képest, a délelőtti kereskedésben azonban 4950 forintot is adtak a bankpapírért. A Mol masszív 2,5 százalékos veszteséggel zárta a napot, a részvény 16505 forinton állt meg. Nem volt jó napja a Mtelekomnak sem, igaz a 0,3 százalékos napon belüli veszteség nem eget rengető, így a részvény kerek 350 forinton várja a csütörtöki folytatás.
A kisebb papírok közül kimutatható forgalomban üzletet kötöttek az FHB-re: a 21,4 milliós üzletben 379 forintra emelkedett az árfolyam, ami 1,3 százalékos drágulás. Megemlíthető még a Zwack 13,9 milliós forgalma, a szeszipari cég részvényei 1,46 százalékkal 12790 forintra estek.
