BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közölte a Mol, mikor fizet osztalékot

A Mol Nyrt. június 6-ától fizeti ki a 2012. év után járó osztalékot - közölte az olajtársaság hétfőn a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

2013. május 13. hétfő, 18:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol április 25-én megtartott éves rendes közgyűlése 46 milliárd forint osztalék kifizetéséről határozott. Az egy részvényre jutó bruttó osztalékot május 27-ig teszi közzé a társaság. Az egy részvényre eső osztalék a társaság tulajdonában lévő saját részvények darabszámától függ, mivel az azokra jutó osztalékot a többi részvényes között osztják szét. A tulajdonosi megfeleltetés napja május 30., osztalékra az jogosult, aki ezen a napon Mol-részvény tulajdonosa, és kérte a részvénykönyvi bejegyzést. A 2012. évi osztalékra jogosító Mol-részvényeket utoljára május 27-én lehet vásárolni a Budapesti és a Varsói Értéktőzsdén.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet