BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedés Amerikában

Fél-egy százalék közötti erősödésnél tartottak a kereskedés első két órája után a vezető New York-i részvényindexek.

2013. április 25. csütörtök, 17:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedvező hangulatnak a munkanélküli segélyért jelentkező amerikai polgárok számának csökkenése, illetve a vállalati hírek ágyaztak meg.

A Microsoft részvényei például több mint 2 százalékkal drágultak annak hírére, hogy a társaság félmilliárd dollár értékben adott el kötvényeket. Hasonló tempóban erősödtek a Verizon papírjai is azután, hogy a Reuters értesülései szerint a társaság 100 milliárd dollárért kivásárolná a Vodafone részesedését a Verizon Wirelessből.

Bőven két százalék feletti esést mutattak be ugyanakkor az éves eredményprognózisát lefelé módosító 3M részvényei, az ExxonMobil árfolyamát pedig az olajipari óriás vártnál kisebb bevételt mutató gyorsjelentése küldte lejtőre. A piac mindemellett bizakodva várta az Amazon.com és a Starbucks tőzsdezárás utánra időzített beszámolóját.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet