BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsan kiheverte a Wall Street az álhírt

A Wall Street-i indexek több mint egy százalékos pluszban zárták a napot a némi izgalmat okozó hackertámadás után.

2013. április 23. kedd, 22:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Dow 152 pontos erősödés után 1 százalékkal zárt a hétfői záróértéke felett, az S&P-500 és a Nasdaq 1,1 százalékos nyereséget ért el. Kedden alapvetően pozitív hangulatban folyt a kereskedés, szinte egész nap a pozitív zónában voltak az indexek. Ebből az optimista hangulatból egy pillanatra egy álhír mozdította ki az indexeket: az AP meghackelt twitterén olyan hamis hír jelent meg, miszerint két bomba robbant a Fehér Házban, és Barack Obama elnök is megsebesült. A DJIA ennek hatására 143 pontot zuhant, a tízéves kincstárjegyek árfolyama, valamint az olaj és az arany ára viszont megugrott. Az S&P-500 három perc leforgása alatt 136,5 milliárd dollárt veszített a 14,6 trillió dolláros értékéből, és zuhant a dollár árfolyama is. A cáfolat után hamar visszaállt a rend. A támadást szíriaiak vállalták magukra.

A befektetők egyébként leginkább a tőzsdezárást követően jelentő Apple eredményekre vártak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet