A Dow 152 pontos erősödés után 1 százalékkal zárt a hétfői záróértéke felett, az S&P-500 és a Nasdaq 1,1 százalékos nyereséget ért el. Kedden alapvetően pozitív hangulatban folyt a kereskedés, szinte egész nap a pozitív zónában voltak az indexek. Ebből az optimista hangulatból egy pillanatra egy álhír mozdította ki az indexeket: az AP meghackelt twitterén olyan hamis hír jelent meg, miszerint két bomba robbant a Fehér Házban, és Barack Obama elnök is megsebesült. A DJIA ennek hatására 143 pontot zuhant, a tízéves kincstárjegyek árfolyama, valamint az olaj és az arany ára viszont megugrott. Az S&P-500 három perc leforgása alatt 136,5 milliárd dollárt veszített a 14,6 trillió dolláros értékéből, és zuhant a dollár árfolyama is. A cáfolat után hamar visszaállt a rend. A támadást szíriaiak vállalták magukra.
A befektetők egyébként leginkább a tőzsdezárást követően jelentő Apple eredményekre vártak.
