A jegybankelnök március 4-i kinevezése óta először adott interjút, amelyben egyebek mellett a kéthetes jegybanki kötvények rendszerének átalakításáról beszélt, illetve arról, hogy azok elérhetőségét a hazai pénzintézetekre korlátoznák. A nyilatkozatot követően a magyar fizetőeszköz gyengülésnek indult a főbb devizákkal szemben. Az eurót délután öt óra körül 0,9 százalékos gyengülés után 297,86, a dollárt 0,4 százalékos esést követően 228,73, svájci frankot pedig 0,8 százalékos gyengülés után 244,97 forinton jegyezték.
Néhány nagybank - egyebek mellett a Goldman Sachs - azt a jelzést adta ügyfeleinek, hogy még mindig érdemes forintot venni és új célárfolyamként 310 forintos euróárfolyamot közölt, ami azt jelzi, hogy még gyengülhet a magyar deviza - mondta a Napi Gazdaság Online-nak Csajbók Róbert az ING devizapiaci üzletkötője.
A dollár a magyar idő szerint délután négy órakor megjelent csalódást keltő amerikai makroadatok (Philadelphiai Fed feldolgozóipari indexe, Conference Board konjunktúramutató) miatt gyengült be hirtelen és 1,3030-as szintről 1,3080-ig gyengült az euróval szemben.
