A Fed Nyíltpiaci Bizottságának jegyzőkönyve miatt már eleve nem indult jól a nap, erre pedig a vártnál rosszabb eurózónás és német beszerzési menedzser index adatok csak rátettek egy lapáttal. Az eurózónás adat ugyanis azt jelzi, hogy a valutaunió visszaesése nagyobb mértékű lehet az eddig gondoltnál.
Háromnegyed 11 körül a főbb indexek mind veszteségben jártak. Az FTSE-100 1,6, a DAX 1,7, a pedig CAC-40 1,5 százalékos mínuszban volt, a Stoxx Europe 600 indexe 1,4 százalékkal gyengült, míg a periféria indexei közül a madridi 1,5, a milánói 2,5 százalékos esésben volt.
