BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esésben Európa

Reggel óta a veszteséges zónában mozognak az európai tőzsdeindexek.

2013. február 21. csütörtök, 11:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fed Nyíltpiaci Bizottságának jegyzőkönyve miatt már eleve nem indult jól a nap, erre pedig a vártnál rosszabb eurózónás és német beszerzési menedzser index adatok csak rátettek egy lapáttal. Az eurózónás adat ugyanis azt jelzi, hogy a valutaunió visszaesése nagyobb mértékű lehet az eddig gondoltnál.

Háromnegyed 11 körül a főbb indexek  mind veszteségben jártak. Az FTSE-100 1,6, a DAX 1,7, a pedig CAC-40 1,5 százalékos mínuszban volt, a Stoxx Europe 600 indexe 1,4 százalékkal gyengült, míg a periféria indexei közül a madridi 1,5, a milánói 2,5 százalékos esésben volt.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet