Szinte eseménytelen napon, nagyon alacsony forgalom mellett tudott kedden erősödni a forint, nagyjából az euró/dollár mozgását lekövetve, amelyet nap közben a német Zew index mozgatott meg egy kicsit.
A keddi napot a \"nincs rossz hír, az jó hír\" jellemezte a forintpiacon - mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője utalva az MNB új elnöke személyét érintő hangulatváltozásokra. Szerinte annak köszönhető a forint keddi erősödése, hogy nem volt semmilyen hír az új jegybankelnök személyét érintően, így a piac is leghiggadhatott.
Délután fél öt körül az eurót 290,80 forinton, a dollárt 217,60 forinton, míg a svájci frankot 235,60 forinton jegyezték, 1,3363 dolláros euróárfolyam mellett. A régiós devizák közül a cseh korona nagyjából a hétfő késő délutáni szintje közelében, 25,36 koronás euróárfolyamnál mozgott, míg a lengyel zloty és a román lej a forinthoz hasonlóan erősödött az euróval szemben, 4,17 zlotyn és 4,38 lejen jegyezték a közös európai devizát.
