BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Inkább a mínuszok uralják Európát

Európára nem ragadt át az ázsiai jókedv, így többnyire mínuszban járnak az európai tőzsdeindexek.

2013. február 18. hétfő, 10:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai tőzsdeindexek veszteséggel indították a hetet, az FTSE-100 0,1, a CAC-40 pedig 0,3 százalékos mínuszban jár, míg a DAX erősödik, háromnegyed 11 körül 0,1 százalékos pluszban volt. A periféria indexei viszont szintén délnek tartanak: az FTSE MIB 0,4, az IBEX-35 0,9 százalékos veszteségben járt. A Stoxx Europe 600 indexe 0,5 százalékkal teljesített rosszabbul a pénteki záróértéknél.

A tőzsdeindexeket a bank és a bányaipari szektor húzza le: a Banco Santander 1,4, a Société Générale 0,7, a BNP Paribas 1 százalékkal esett, míg a Rio Tinto 1,1, az Antofagasta1,7 százalékkal gyengült.

A német indexet a Deutsche Lufthansa és a Daimler húzza. A német légitársaság 3,5 százalékkal drágult, miután a Deutsche Bank tartásról vételre minősítette fel a cég részvényeit. A Daimler pedig 0,8 százalékos emelkedésben volt, miután a UBS az autógyártót a legpreferáltabb papírok listájára tette. A BMW viszont 0,7 százalékos esésben volt, miután a UBS vételről tartásra húzta le a részvények minősítését.

Az amerikai piacok hétfőn Presidents Day miatt zárva tartanak.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet