<banner> A horvát szakszervezetek egyesülete (HUS) és az INA szakszervezetének (INAS) vezetői szerint az új vállalat veszélyeztetné az INA kutatási és termelési ágazatát és ezáltal a dolgozók munkahelybiztosságát is. Ugyanakkor úgy gondolják, hogy az új vállalat akár jobb munkahelyeket is jelenthet a kőolajipari dolgozóknak, de egyelőre túl sok a megválaszolatlan kérdés ez ügyben.</banner>
<banner>A szakszervezeti képviselők aggódnak az INA életképességéért, mert szerintük kevés a beruházás a vállalatban. Úgy vélik, modernizálni kellene a töltőállomásokat és felújítani a sisaki olajfinomítót. Attól tartanak, hogy a vállalat bezárja az olajfinomítót.</banner>
<banner>\"A dolgozók aggasztónak tartják a Mol Nyrt. próbálkozásait, amelyek az INA benzinkúthálózatának kiszervezésére, és azáltal a dolgozók létszámának és jogainak csökkentésére irányulnak\" - idézi a lap Maja Rilovicot, az INAS elnökét.</banner>
