BUX 139670.14 0,59 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Féltik állásukat az INA dolgozói

Aggódnak a szakszervezetek a horvát INA 8500 dolgozójának sorsáért, miután helyi sajtóértesülések szerint a kormány egy új, állami kőolajipari vállalat megalapítását fontolgatja, ezért szakszervezeti vezetők Ivan Vrdoljak gazdasági miniszterrel találkoztak csütörtökön - közölte a Poslovni dnevnik üzleti napilap honlapján.

2013. február 8. péntek, 14:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> A horvát szakszervezetek egyesülete (HUS) és az INA szakszervezetének (INAS) vezetői szerint az új vállalat veszélyeztetné az INA kutatási és termelési ágazatát és ezáltal a dolgozók munkahelybiztosságát is. Ugyanakkor úgy gondolják, hogy az új vállalat akár jobb munkahelyeket is jelenthet a kőolajipari dolgozóknak, de egyelőre túl sok a megválaszolatlan kérdés ez ügyben.</banner>

<banner>A szakszervezeti képviselők aggódnak az INA életképességéért, mert szerintük kevés a beruházás a vállalatban. Úgy vélik, modernizálni kellene a töltőállomásokat és felújítani a sisaki olajfinomítót. Attól tartanak, hogy a vállalat bezárja az olajfinomítót.</banner>

<banner>\"A dolgozók aggasztónak tartják a Mol Nyrt. próbálkozásait, amelyek az INA benzinkúthálózatának kiszervezésére, és azáltal a dolgozók létszámának és jogainak csökkentésére irányulnak\" - idézi a lap Maja Rilovicot, az INAS elnökét.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu
MTI
MTI

Ez is érdekelhet