Az olasz és a spanyol belpolitikai helyzett mellett a Commerzbank várakozásoknál rosszabb számai borzolták a kedélyeket a hét első kereskedési napján. e mellett egyre többen vélik úgy, hogy ideje lenne egy korrekciónak is az elmúlt időszak jelentősebb árfolyam emelkedését követően.
Mindez jelentős esést hozott a részvénypiacokra, ami meglátszott a magyar börzén is. Elsősorban az OTP szenvedte meg a nemzetközi hangulat romlását, ami nem is véletlen, hiszen múlt hét pénteken a Raiffeisen is profit figyelmeztetésre kényszerült. Az OTP árfolyam így több mint 2 százalékot esett vissza, és végül 4521 forinton zárta a kereskedést. A forgalom is nagyon alacsony volt, a bankrészvényre alig több mint 3 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket, de a teljes mennyiség is éppenhogy meghaladta az 5 milliárd forintot.
Nagyot fordult napközben a Magyar Telekom is, amely 420 forint közelében is járt a nap elején. A vevők hiányában azonban az eladók végül 409 forintig ütötték vissza az osztalékpapír árfolyamát, ami ugyan csak 1,2 százalékos csökkenést jelentett, azonban ezzel is a kritikus 410 forintos szint alá zárt be a papír, ami nem sok jót jelent a jövőre nézve.
Az olaj árfolyamának esésével párhuzamosan 1,1 százalékot csökkent a Mol értéke is, a papír záró árfolyama így 18 350 forint lett. A héten a várakozások szerint jó számokkal előrukkoló Richter úszta meg a legjobban a napot, árfolyama ugyanis csupán 0,2 százalékkal esett vissza, ez 36 720 forintos árfolyamot takart.
Az E-Star részvényeinek a kereskedését 15 százalékos csökkenésnél 222 forinton függesztették fel, miután délután elkezdődött a hitelezőkkel az egyeztetés. Érdemi információ a piac zárásáig nem érkezett, így nem is engedték vissza a parkettre a részvényt.
