Jól kezdte a napot a magyar tőzsde, az OTP újabb lokális csúcsra is futott, ráadásul növekvő forgalom mellett. Délután ugyanakkor a várakozásoknál rosszabb amerikai GDP adatra adni kezdték a bankrészvényt. A napközben 4775 forinton is megforduló papír végül 4630 forinton zárta a kereskedést, ami 1,2 százalékos mínuszt takart zárásra. A forgalom 8 milliárd forint volt a bankrészvénynél.
Ennél sokkal jobban megúszta a szerdai kereskedést a Magyar Telekom, amely 408 forinton stagnált, igaz napközben ez a részvény is volt jóval magasabban 413 forinton. Szintén előző napi záró árán fejezte be a kereskedést a Richter. Ez 37 200 forintos árfolyamot jelentett az utolsó kötésben. A Mol viszont az emelkedő olajár ellenére esett 0,5 százalékot, ami 18 600 forintos árfolyamot jelentett zárásban.
A BUX így hiába töltötte a nap nagy részét pluszban, végül 0,6 százalékkal 19 394 pontra csökkent az értéke. Az optimizmus ennek ellenére még jelen van a befektetőknél, hiszen a decemberi határidős lejáratnál csupán 0,3 százalék volt a visszaesés, ami 20024 pontot jelentett.
Az Egis árfolyama 0,5 százalékkal 18 700 forintra nőtt, míg a vezető váltást bejelentő FHB értéke 0,2 százalékkal 425 forintra drágult. Tovább száguld az E-Star, a befektetők újabb 15 százalékot húztak a részvény árfolyamán, ami 198 forintos záró árat jelentett. A részvény pár nap alatt annak ellenére duplázodott meg, hogy semmilyen pozitív hír nem jelent meg a társasággal kapcsolatban.
A Plotinus is szépen menetel, szerdán már 2180 forinton zárt, ami 2,6 százalékos pluszt takart. Esett viszont 5 százalékot az AAA autó, amely 257 forintig csúszott le, míg az Estmédia már csak 20 forintot ért zárásra, ami szintén közel 5 százalékos visszaesés volt.
