BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Apple mínuszba küldte Európát

Nem kezdődik jól a csütörtöki nap az öreg kontinens tőzsdéin.

2013. január 24. csütörtök, 09:24

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentős mínuszokkal indították a napot a főbb európai tőzsdék, húsz perccel a kereskedés megkezdése után a londoni FTSE-100 0,16 százalékkal, a frankfurti DAX 0,46 százalék, míg a párizsi CAC-40 0,3 százalékos esésben állt. Nem indul jól a nap a perifériaindexeknél sem: a madridi IBEX-35 0,17, a milánói FTSE-MIB pedig 0,35 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni ekkor.

A visszaesés oka az Apple, az amerikai óriás ugyanis a vártnál jóval gyengébb eredményekről számolt be legutóbbi gyorsjelentésében.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet