BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge próbálkozásra telt az OTP-től

A keddi erőteljes emelkedés után nem tudott újra emelkedő pályára állni a magyar tőzsde.

2013. január 23. szerda, 17:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi jelentős esés után csak erőtlen próbálkozásokra tellett a magyar tőzsdének szerdán az emelkedésre. A nap elején még megpróbálkozott ezzel az index, de igaz átütő erő nem volt benne, hiszen a vevők hiányoztak a piacról. Ezt jól mutatta, hogy a legnagyobb forgalmat elérő OTP is alig haladta meg a 4 milliárd forintos üzletkötést. A bankrészvény a nap elején ugyan még próbálkozott a 4600 forintos szint áttörésével azonban ez sikertelen volt, és végül 0,4 százalékkal 4530 forintra csorgott le az árfolyama. Napközben a Magyar Telekom tartotta magát a legjobban. A befektetők vélhetően arra vártak, hogy új útdíjtenderről érkeznek hírek, mivel azonban ez elmaradt a Telekom lett a nap vesztese a vezető részvények közül. Árfolyama 1 százalékkal 397 forintra csökkent.

Gyakorlatilag stagnált a Richter értéke, amely 0,1 százalékkal esett vissza 37 200 forintra. Drágult viszont a Mol, az olajrészvény 0,3 százalékkal 18 505 forintra drágult. A BUX így 0,2 százalékot csökkenve 19 168 ponton fejezte be a napot.

Nem szerepeltek viszont túl jól a kisebb részvények. Az Egis a szektortársnál nagyobb 0,9 százalékos csökkenéssel 18 285 forinton zárta a napot, míg az FHB 1,7 százalékkal 418 forintra csökkent. Érdekes módon különösebb hír nélkül kezdenek talpra állni a rezsicsökkentés miatt eléggé leütött áramszolgáltatók. Szerdán az Elmű 6,3 százalékkal 14 350 forintra emelkedett, míg az Émász 11 900 forintos utolsó kötés ára 3,5 százalékos növekedést takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet