A keddi jelentős esés után csak erőtlen próbálkozásokra tellett a magyar tőzsdének szerdán az emelkedésre. A nap elején még megpróbálkozott ezzel az index, de igaz átütő erő nem volt benne, hiszen a vevők hiányoztak a piacról. Ezt jól mutatta, hogy a legnagyobb forgalmat elérő OTP is alig haladta meg a 4 milliárd forintos üzletkötést. A bankrészvény a nap elején ugyan még próbálkozott a 4600 forintos szint áttörésével azonban ez sikertelen volt, és végül 0,4 százalékkal 4530 forintra csorgott le az árfolyama. Napközben a Magyar Telekom tartotta magát a legjobban. A befektetők vélhetően arra vártak, hogy új útdíjtenderről érkeznek hírek, mivel azonban ez elmaradt a Telekom lett a nap vesztese a vezető részvények közül. Árfolyama 1 százalékkal 397 forintra csökkent.
Gyakorlatilag stagnált a Richter értéke, amely 0,1 százalékkal esett vissza 37 200 forintra. Drágult viszont a Mol, az olajrészvény 0,3 százalékkal 18 505 forintra drágult. A BUX így 0,2 százalékot csökkenve 19 168 ponton fejezte be a napot.
Nem szerepeltek viszont túl jól a kisebb részvények. Az Egis a szektortársnál nagyobb 0,9 százalékos csökkenéssel 18 285 forinton zárta a napot, míg az FHB 1,7 százalékkal 418 forintra csökkent. Érdekes módon különösebb hír nélkül kezdenek talpra állni a rezsicsökkentés miatt eléggé leütött áramszolgáltatók. Szerdán az Elmű 6,3 százalékkal 14 350 forintra emelkedett, míg az Émász 11 900 forintos utolsó kötés ára 3,5 százalékos növekedést takart.
