Rossz hangulatban indult a nap a nemzetközi tőzsdéken, miután arról szivárogtak hírek, hogy a Deutsche Bank profit-figyelmeztetést akar kiadni. Bár ez végül nem következett be mégsem nyugodtak meg a befektetők, akiket vélhetően az amerikai költségvetéssel kapcsolatos szavazás is nyugtalanított. A vártnál jobb némez ZEW-index ugyan a vezető európai indexeken segített valamennyit, de ez Budapesten egyáltalán nem érződött, ráadásul a délutáni amerikai makro adatok sem lettek túl fényesek. Így nem véletlen, hogy a magyar tőzsdén az OTP vezetésével gyorsan mélybe vetették magukat az árfolyamok. A bankrészvény a 4700 forintos szintről már sokadszor lefordulva végül több mint 3 százalékot esett, és 4549 forinton zárta a napot, közel 7 milliárd forintos forgalom mellett.
Rosszul szerepelt a Mol részvényének árfolyama is. Az olajpapír az olaj árának emelkedése mellett váltott zuhanásba, ami azt mutatja, hogy inkább technikai jellegű korrekcióról van szó. Az olajrészvény végül 2,9 százalékkal 18 450 forintra csúszott le. Valamivel jobban szerepelt a Magyar Telekom. Az osztalékrészvény azonban még így is közel 2 százalékot veszített az értékéből, és zárt 401 forinton.
A Richter viszont - ami jórészt kimaradt az elmúlt napok emelkedéséből is - alig esett, a 37 235 forintos utolsó ára ugyanis 0,7 százalékos csökkenést takart.
A BUX így összességében 2,3 százalékot veszített az értékéből, - úgy, hogy az amerikai indexek szinte alig mozogtak - és zárt 19 211 ponton.
