BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutánra talpra állt a forint

Délutánra magára talált a forint.

2013. január 14. hétfő, 17:31

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn már 298 felett is járt az euró jegyzése, megközelítve a JP Morgan tavaly adott 299 forintos euró célárát. Azonban a forint vesszőfutása itt véget ért egy időre - annak ellenére, hogy igazán forint erősítő hír nem jött ki a piacra. A kormány ugyanis ahelyett, hogy megnyugtató nyilatkozatokat közölt volna, csak annyit tett, hogy a gazdasági minisztérium kiadott egy közleményt, amelyben közölte, a forint ellen spekuláló befektetők állnak a gyengülés hátterében. Ezt viszont nem Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter múlt csütörtökön a Heti Válaszban megjelent cikke indított el, hanem Nouriel Roubini, a Roubini Global Economics (RGE) vezetőjének hírleve - véli a minisztérium. Szerintük a világhírű befektetési guru múlt keddi elemzése indította el a lejtőn a forintot, ugyanis ő azt írta, hogy amíg nincs IMF-megállapodás, addig érdemes az eurót venni a magyar fizetőeszköz ellenében. Mindenesetre délutánra a viszonylag semleges nemzetközi hangulatban 296 alá csúszott vissza a forint jegyzése. Ennek hátterében az a hír áll, hogy a magyar kormány befektetői találkozót szervez nagy nemzetközi bankok segítségével.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet