Az egész keddi napot a pozitív tartományban töltötte a magyar tőzsde vezető részvényindexe a BUX, amely a nap végén lőtt ki igazán és így napi csúcsán 17 799 ponton zárt. Ez 1 százalékos emelkedést jelentett az előző napohoz képest. A magyar tőzsde jó teljesítménye annak tudható be, hogy a nemzetközi piacokon az amerikai költségvetési szakadékkal kapcsolatos tárgyalásokról egyre jobb hírek érkeznek, így a hangulatot jól jellemző euró/dollár keresztárfolyam is kilőtt felfelé.
A vezető részvények közül a Mol szerepelt a legjobban, amelynek az árfolyamán - egyelőre teljes okkal - meg sem látszott, hogy az állam átveszi a társaságtól a stratégiai gáztárolást. A részvény árfolyama az utolsó percek száguldásának köszönhetően 2,1 százalékkal 17 105 forintra emelkedett. Az OTP, amely általában a legérzékenyebb a nemzetközi hangulat változására érdekes, hogy kimaradt a nap végi rallyból, így árfolyama csupán 0,3 százalékkal nőtt 4070 forintra.
A Magyar Telekom szempontjából viszont ismét jó hír volt a magyar kamatcsökkentés. Az osztalékpapírokra általában jó hatással lévő hozamcsökkenés azonban csak mérsékelten látszott meg a Telekom-részvény árfolyamának a mozgásán. Bár a nap végén ezen a részvényen is húztak egy nagyot ez csak 0,8 százalékos pluszhoz volt elegendő, ami 376 forintos árat takart zárásra. Az Egis osztalék emelésének a híre nem hatott a gyógyszergyártó árfolyamára, ami azért érthető mert még mindig nem a hozam alapján vonzó a részvény árazása. Az 5 forintos drágulásnál azért több is lehetett volna, így azonban a záró ár 17 095 forint lett. A Richter ára együtt mozgott a Bux-al, az 1,1 százalékkal magasabb záró ár 36 200 forintot takart az utolsó kötésben.
