Az amerikai piacok gyakorlatilag előző napi záró áruk környékén mozogtak a magyar piac zárásakor, így erős kontrasztot jelentett a BUX 1,5 százalékos esése, ami 17 792 pontos záró árat jelentett. Ez pedig egyértelműen annak volt betudható, hogy a kormány bejelentette, hogy 10 százalékkal akarja csökkenteni a gáz és a villany árát. Ennek hatására a Mol és a Magyar Telekom egész nap mínuszban forgott, és zárásra sem nyugodtak meg a kedélyek.
A Magyar Telekom 2,1 százalékkal 374 forinton, történelmi mélyponton zárt. Napközben azonban ennél alacsonyabban is forgott a társaság részvénye. A Mol a napközbeni 2 százalék körüli mínuszokat fejelte meg a nap végére. A záró ár 17 600 forint lett, ami 3,6 százalékos mínuszt takart. Annak ellenére esett a két részvény sokat, hogy pontosan még nem tudni miként érintik a két céget az új intézkedések, de úgy látszik ennyi is elég volt a magyar spekulánsoknak. A forgalom ugyanis nem volt túl nagy, ami azt jelzi a külföldiek egyelőre nem léptek még tömegesen eladóként a piacra.
Az OTP ugyanakkor nem esett. Az intézkedések által nem érintett bankrészvény 4000 forinton stagnált. A
Richter árfolyama is csupán 0,1 százalékkal 35 650 forintra csúszott le. Még két cég volt amit erősen érinthet az árak csökkentése. A két áramszolgáltató először szintén hevesen reagált a hírre, de végül főleg az Elmű árfolyamában megnyugvás volt. Ez a részvény a napközbeni közel 10 százalékos mínuszból csak 0,7 százalék maradt meg, ami 13 900 forintos értéket takart. Az Elmű viszont 5,2 százalékkal csúszott le ami 11 090 forintos utolsó árat takart.
