BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon elverték a port a magyar tőzsdén

Annak ellenére, hogy a nemzetközi piacokon nem volt jelentősebb esés, a magyar börze jó nagyot esett csütörtökön.

2012. december 6. csütörtök, 17:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai piacok gyakorlatilag előző napi záró áruk környékén mozogtak a magyar piac zárásakor, így erős kontrasztot jelentett a BUX 1,5 százalékos esése, ami 17 792 pontos záró árat jelentett. Ez pedig egyértelműen annak volt betudható, hogy a kormány bejelentette, hogy 10 százalékkal akarja csökkenteni a gáz és a villany árát. Ennek hatására a Mol és a Magyar Telekom egész nap mínuszban forgott, és zárásra sem nyugodtak meg a kedélyek.

A Magyar Telekom 2,1 százalékkal 374 forinton, történelmi mélyponton zárt. Napközben azonban ennél alacsonyabban is forgott a társaság részvénye. A Mol a napközbeni 2 százalék körüli mínuszokat fejelte meg a nap végére. A záró ár 17 600 forint lett, ami 3,6 százalékos mínuszt takart. Annak ellenére esett a két részvény sokat, hogy pontosan még nem tudni miként érintik a két céget az új intézkedések, de úgy látszik ennyi is elég volt a magyar spekulánsoknak. A forgalom ugyanis nem volt túl nagy, ami azt jelzi a külföldiek egyelőre nem léptek még tömegesen eladóként a piacra.

Az OTP ugyanakkor nem esett. Az intézkedések által nem érintett bankrészvény 4000 forinton stagnált. A
Richter árfolyama is csupán 0,1 százalékkal 35 650 forintra csúszott le. Még két cég volt amit erősen érinthet az árak csökkentése. A két áramszolgáltató először szintén hevesen reagált a hírre, de végül főleg az Elmű árfolyamában megnyugvás volt. Ez a részvény a napközbeni közel 10 százalékos mínuszból csak 0,7 százalék maradt meg, ami 13 900 forintos értéket takart. Az Elmű viszont 5,2 százalékkal csúszott le ami 11 090 forintos utolsó árat takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet