BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most kell venni eurót?

A görög hírek erősítették a forint árfolyamát kedden.

2012. november 27. kedd, 17:34

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 280 alatti euró/forint árfolyamok jó beszállási szintnek látszanak az euró vételéhez, akár a síeléshez szükséges mennyiségben is - véli Bámli Károly, a Commerzbank devizakereskedője.

A szakértő meglátása szerint ugyanis a magyar devizának szerencséje van jelenleg. A pénteki leminősítés ugyanis jó nemzetközi hangulatban történt, ráadásul mindenki a görög helyzettel volt elfoglalva, így a hatás is limitált maradt. Mivel sikerült megoldani a görög helyzetet, javult a kockázatvállalási kedv keddre.

A forint ennek megfelelően újra 281 alatt indította a napot szinte teljesen ledolgozva a pénteki gyengülést. A jó kedvben ugyanakkor az MNB monetáris tanács vágott az alapkamaton, ami után kérdéses, hogy egy újabb leminősítés esetén mennyire fogják állni a sarat a magyar eszközök, a csökkenő kamatfelárral. Estére ennek ellenére már 280 közelében kereskedtek az euróval, annak ellenére, hogy az euró/dollár keresztárfolyam nem tudta áttörni az 1,30-as szintet. A magyar deviza így a dollárral szemben 217 forintot ért, míg a svájci frankért közel 233 forintot kellett fizetni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet