<banner> Átlagosnál magasabb, közel 5,5 milliárd forintos forgalom mellett 2 százalék feletti mértékben emelkedik az OTP annak ellenére, hogy a nemzetközi hangulat meglehetősen borongós. A részvények a kereskedés első felében még 4000 forint alatt is megfordultak, kora délután 4150 forint környékén cserélnek gazdát. Ha a régiós bankszektorra tekintünk, ott is azt látjuk, hogy az OTP felülteljesítő. A versenytársak közül többen is 1 százalék közeli veszteségeket könyvelhetnek el, a mezőny sereghajtói az osztrák pénzintézetek.</banner>
<banner>Az EU/IMF-megállapodással kapcsolatban hétvégén és ma érkezett fejlemények inkább a papírok árfolyamának csökkenését kellene, hogy eredményezzék, azonban ennek ellenkezője zajlik. A magyar csődkockázati biztosítások ára is megugrott az IMF-megállapodással kapcsolatos kérdőjelek miatt, 23 bázisponttal 276 bázispontra emelkedett.</banner>
<banner><kapcs></kapcs>Az emelkedés technikai kép alapján sem alátámasztott, hiszen a 3900 forintos támasz és az 50 napos mozgóátlag fölött megjelent egy fordulós gyertya az előző héten a grafikonon, majd csütörtökön meg is érkezhetett volna a megerősítés, azonban a növekvő forgalom az emelkedő napon elmaradt. Szintén rossz hír, hogy az OBV indikátor a szerdai mélypontot kivette a pénteki lecsorgással, ami az eladók túlsúlyát mutatja. <kapcs></kapcs>
</banner>
