BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi történt az OTP-vel?

Elromlott a részvénypiaci hangulat, azonban ezt az OTP-részvények meg sem érzik, és 2 százalék feletti nyereséget könyvelhetnek el. A kötések összértéke az elmúlt 30 kereskedési nap átlagánál valamivel magasabb. Az emelkedést alátámasztó hír egyelőre nem látott napvilágot, az IMF-tárgyalások felől érkező fejlemények inkább a bankrészvények gyengülését jelentenék.

2012. október 29. hétfő, 15:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Átlagosnál magasabb, közel 5,5 milliárd forintos forgalom mellett 2 százalék feletti mértékben emelkedik az OTP annak ellenére, hogy a nemzetközi hangulat meglehetősen borongós. A részvények a kereskedés első felében még 4000 forint alatt is megfordultak, kora délután 4150 forint környékén cserélnek gazdát. Ha a régiós bankszektorra tekintünk, ott is azt látjuk, hogy az OTP felülteljesítő. A versenytársak közül többen is 1 százalék közeli veszteségeket könyvelhetnek el, a mezőny sereghajtói az osztrák pénzintézetek.</banner>

<banner>Az EU/IMF-megállapodással kapcsolatban hétvégén és ma érkezett fejlemények inkább a papírok árfolyamának csökkenését kellene, hogy eredményezzék, azonban ennek ellenkezője zajlik. A magyar csődkockázati biztosítások ára is megugrott az IMF-megállapodással kapcsolatos kérdőjelek miatt, 23 bázisponttal 276 bázispontra emelkedett.</banner>

<banner><kapcs></kapcs>Az emelkedés technikai kép alapján sem alátámasztott, hiszen a 3900 forintos támasz és az 50 napos mozgóátlag fölött megjelent egy fordulós gyertya az előző héten a grafikonon, majd csütörtökön meg is érkezhetett volna a megerősítés, azonban a növekvő forgalom az emelkedő napon elmaradt. Szintén rossz hír, hogy az OBV indikátor a szerdai mélypontot kivette a pénteki lecsorgással, ami az eladók túlsúlyát mutatja. <kapcs></kapcs>
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet