BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzt kapott a Pannergy

Több mint 300 millió forintot nyert el egy Pannergy-leány.

2012. október 17. szerda, 10:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vissza nem térítendő támogatást nyert a PannErgy Nyrt. leányvállalata a Kuala Kft., az Új Széchenyi Terv keretében - jelentette be a tőzsdei társaság a BÉT honlapján. A Kuala Kft. a Geotermia, szaktudás a gazdaság Szolgálatában\" című pályázatára 309 447 418 forintot kaphat a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) honlapján található információk alapján.  A kétlépcsős pályázati modell első fázisában szereplő projekt keretén belül a kutatófúrás lemélyítése mellett, lezajlottak a pályázatban szereplő projekt második fázisának előkészítő munkálatai is. A társaság a döntésről még várja a hivatalos tájékoztatást.

A Pannergy most már jól láthatóan ügyesen vesz részt a tevékenységéhez kapcsolódó pályázatokon. Szeptember végén ugyanis egymilliárd forint támogatást nyert el a PannErgy leányvállalata, a Miskolci Geotermia Zrt. A cég a Gazdasági és társadalmi megújulás Miskolcon elnevezésű kétlépcsős pályázatának második részét is elnyerte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél. (NFÜ). A Miskolci Geotermia Zrt. a kétlépcsős pályázati modell első fázisában, 2011 februárjában 316 millió forint támogatást nyert a kutatófúrásaihoz és egyéb előkészítő tevékenységekhez. A most megnyert pénzzel a Kistokaj térségében megvalósuló geotermikus projektet valósíthatják meg.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet