Az ázsiai pesszimista hangulatnak megfelelően a BUX is csökkenéssel indította a napot, majd nem sokkal ezután 0,1 százalékos pluszba kapaszkodott vissza. A régiós tőzsdemutatók vegyesen teljesítenek, elöl az osztrák míg hátul az orosz benchmark tartózkodik.
Az OTP tegnap a hazai blue chipek közül a legnagyobb veszteséget szenvedte el, 2 százalékkal csökkent. A keddi gyengélkedés úgy látszik részben tovatűnt, a részvények 0,1 százalékos pluszba kerültek a nyitás utáni kereskedésben.
A Mol piacán kedden nem tudtak dülőre jutni az eladók és a vevők, ma azonban az utóbbiak irányítják a kereskedést. A hazai olajmulti 0,5 százalékkal értékelődött fel.
Az MTelekom tegnap minden igyekezete ellenére nem tudott a 420 - 430 forintos sávba visszakerülni, szerda reggel azonban újra 420 forintra emelkedett, ami 0,7 százalékos erősödést jelent.
A Richter az elmúlt hetekben folyamatosan csökkenő forgalommal nézett szembe, és tegnap sem volt ebben változás. Az alacsony aktivitás mellett ma 0,1 százalékkal értékelődött fel. Az Egist azonban kerülik a vevők, a papírok 0,3 százalékkal kerültek lejjebb.
Az E-Star tegnap hozta nyilvánosságra, hogy nem sikerült egyezségre jutni a Hódmezővásárhelyi Önkormányzattal a kintlevőségekkel kapcsolatban. A társaság ezt megelőzően egy másik kellemetlen hírrel is szolgált: a szokásos havi jelentése szerint, ugyanis a vállalat továbbra sem rendelkezik a hónap végén esedékes kötvénytartozás teljesítéséhez szükséges fedezettel. A részvények reggel ennek ellenére 1,1 százalékkal emelkednek.
A Pannergy tegnapi tájékoztatása szerint a terveknek megfelelően halad a miskolci projektjével. A papírokra szerda reggel eddig nem született kötés, csakúgy mint az Est Médiára. A Rába azonban lejtőre került, 0,5 százalékot csökkent.
