BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszökött a magyar piac

Jól indult a napja a régiós részvénypiacoknak, és a folytatásra sem lehetett panasz. Az irányadó indexek továbbra is őrzik a nyitást követően felhalmozott nyereségeiket, a BUX az 1 százalékos emelkedésével kiemelkedik a régiós mezőnyből. A befektetők a spanyol 2013-as költségvetés ismertetésére várnak, de az USA-ból is több fontos adat érkezik.

2012. szeptember 27. csütörtök, 13:26

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> A befektetők fél szemmel már a spanyol 2013-as költségvetésre figyelnek, melyet ma hoznak nyilvánosságra. Többek között arra kaphatnak választ a piaci szereplők, hogy kell-e külső segítség Spanyolországnak. A délutáni kereskedés során amerikai makroadatok is érkeznek az Egyesült Államok munkaerő - és ingatlanpiacáról: fél háromkor a második negyedéves felülvizsgált amerikai GDP-adat érkezik, valamint a tartós cikkek rendelésállományának augusztusi alakulását is ekkor teszik közzé. A heti friss munkanélküli segélykérelmek számát szintén fél háromkor publikálják. A sort 4 órakor a függőben levő lakásértékesítések zárják majd.</banner>

<banner>A mozgalmasnak ígérkező délutánt a régiós börzék emelkedéssel várják. A BUX 2,2 milliárd forintos forgalom mellett 1 százalékkal került feljebb, így a legerősebb benchmark Közép-Kelet Európában.
</banner>

<banner>A nagypapírok jól teljesítenek: az OTP 1 százalékkal emelkedett a déli órákig, és a bankpapírok továbbra is valamivel 3 800 forint felett oldalaznak. A régióban a jelentősebb pénzintézetek többségében jól szerepelnek, elöl az osztrák bankok járnak: az Erste 2, míg a Raiffeisen 3 százalékkal értékelődött fel.</banner>

<banner>A kisebb mértékben emelkedő brent olajár a MOL-ra is kedvező hatást gyakorol. A hazai blue chipek között eddig a MOL a legerősebb, 1,6 százalékkal került feljebb.</banner>

<banner>A Richterben a BlackRock befektetési társaság 5 százalék felé növelte a részesedését, a részvényekre a hír azonban nem volt hatással. A nagyobbik gyógyszergyártó 0,1 százalékkal emelkedett a déli órákig. Az Egisnek eddig jobb napja van mint hazai versenytársának, ugyanis 1 százalékkal értékelődött fel.</banner>

<banner>Az MTelekom továbbra sem tudja maga mögé utasítani a 420 - 430 forint közötti szintet, a távközlési papírok 0,7 százalékos nyereséget könyvelhetnek el ebédidőig, mellyel a részvények 428 forintra kerültek.</banner>

<banner>A kisebb társaságok vegyesen teljesítenek: az E-Star 2,2, a Rába 0,5 százalékkal hanyatlik, míg az Est Media tegnapi záróárán, 27 forinton stagnál. A Pannergy ellenben 1 százalékkal 619 forintra emelkedett.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet