BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A régió sem marad ki a jóból

Jelentős mértékben javult a részvénypiaci hangulat, melynek hátterében egy kínai jegybanki likviditásfokozó lépés áll. A régiós indexek emelkedéssel kezdték a napot, a BUX 0,8 százalékos erősödést könyvelhet el.

2012. szeptember 27. csütörtök, 09:54

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A régiós indexek követik az ázsiai társaikat, és emelkedéssel vágtak neki az új napnak. A BUX 320 millió forintos forgalom mellett 0,8 százalékkal értékelődött, ezzel az élmezőnyben tartózkodik.

Az OTP tegnap alulteljesítő volt a magyar blue chipek között, azonban ma már az élre került. A bankpapírok 1,1 százalékkal kerültek feljebb a nyitást követő kereskedésben.

A Mol szerdán a kedvezőtlen hangulat ellenére emelkedni tudott. Csütörtök reggel az olajipari részvényeket tovább veszik a kereskedők, a papírok 0,8 százalékkal kerültek feljebb. A részvények 18 500 forint környékén cserélnek gazdát, ahol már több napja oldalaznak.

A gyógyszergyártók a külpiaci hangulatnak megfelelően emelkedéssel indították a napot: a Richter 1, az Egis 0,7 százalékkal értékelődött fel. A nagyobbik gyógyszergyártó közel 1 hónapos oldalazás után újra a 39 000 forintos szintek alá került tegnap.

Az MTelekom a 420-430 forint közötti sáv felső feléhez közelít, a távközlési részvények 0,7 százalékkal emelkednek, így felülteljesítők a régiós távközlési szektorban.

A kisebb társaságok közül az E-Star 5,4 százalékos veszteséget könyvelhet el, míg az Est Media 3,7 százalékkal került lejjebb. A Pannergy 1,8, a Rába pedig 0,2 százalékkal lépett feljebb.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet