A tegnapi amerikai és nagy valószínűséggel a ma délelőtti európai kereskedés is a Fed tegnapi bejelentéséről szólt illetve szól majd. Az amerikai jegybank az előzetesen vártnak megfelelően egy újabb eszközvásárlási programot jelentett be. A programnak nincs végső határideje, és havi szinten a Fed 40 milliárd dollár értékben vásárol majd jelzálog fedezetes eszközöket. További hírrel is szolgált az amerikai jegybank, mely szerint 2015-ig nem változtatnak a rekord alacsony irányadó rátán.
A Fed tegnap nyilvánosságra hozott döntése mellett egy kedvezőtlen japán bejelentés is érkezett péntek reggel, mely szerint az ország megint visszavágta a GDP növekedésre vonatkozó előrejelzését. Így már másodszor csökkentette várakozásait a japán kormány az elmúlt két hónapban.
Az újabb amerikai eszközvásárlási program hírére a dollár gyengülni kezdett a jelentősebb devizákkal szemben, így a jennel szemben is. A QE3 révén tovább csökkenő jen - dollár kurzus pedig nyomást helyez a japán jegybankra, hogy gyengítse a távol keleti devizát, ezzel segítve a japán exportőröket.
Az irányadó amerikai indexek az újabb eszközvásárlási program hírére, erőteljes emelkedésbe kezdtek, mely a kereskedés végéig kitartott: a Dow index 1,6, a Nasdaq 1,3, míg az S&P 500 1,6 százalékkal került feljebb.
Ázsiában is hasonlóan optimista hangulatban zajlott a pénteki kereskedés, a vezető benchmarkok 1 százalék feletti mértékben erősödnek, elöl a kínai részvényeket tömörítő Hang Seng, mely közel 4 százalékkal emelkedett, a dél-koreai KOSPI 3 százalékkal értékelődött fel.
A Nintendo részvények a japán tőzsdén 2,3 százalékkal emelkedtek, miután a társaság bemutatta legújabb Wii készülékét. A kedvező nemzetközi részvénypiaci hangulatban a Samsung 0,5, a Sony 3,5, a Canon 3,6 százalékkal került feljebb, így a technológiai szektornak nagyon jó napja volt.
