BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországban terjeszkedne a Mol?

Újabb benzinkutak vásárlását tervezi Csehországban a Mol magyar kőolajipari társaság - írta az E15 cseh gazdasági napilapra hivatkozva az MTI szerdán.

2012. szeptember 12. szerda, 11:11

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Slovnaftnak, a Mol leányvállalatának, jelenleg mintegy 18 százalékos részesedése van a kőolajipari termékek csehországi piacán. A benzinkutak terén a Mol-nak, miután megvette a Pap Oil több mint 120 üzemanyagtöltő állomását, 4,3 százalékos a részesedése, s ezt szeretné legalább megduplázni.

A Mol csoport azt szeretné, ha kiegyensúlyozottabb lenne az arány a 18 százalékos nagykereskedelmi és a kiskereskedelmi pozíció között - idézte Anton Molnár, a Slovnaft szóvivője által lapnak adott nyilatkozatot az MTI.

Középtávon Molnár szerint a Mol szeretné megszerezni a csehországi benzinkutak legalább tíz százalékát. Világi Oszkár, a Slovnaft vezérigazgatója és a Mol felső menedzsmentjének tagja tavaly az E15-nek adott interjújában azt állította, hogy a cél a 25 százalékos részesedés megszerzése. Ezzel a Mol a cseh piac első számú szereplője lenne - írja a gazdasági napilap.

Az E15 azt írja, hogy az utóbbi években az OMV, az Agip, illetve a Robin Oil kőolajipari csoportok is jelezték, hogy csehországi jelenlétük csökkentését mérlegelik.

A Mol-nak viszont konkurenciát jelenthet az orosz Lukoil, amely terjeszkedni kíván a csehországi piacon.

Molnár elmondta: a Mol érdeklődik a cseh Cepro kőolajipari társaság iránt is. Cseh kormánykörök az utóbbi időben többször is jelezték, hogy mérlegelik a Cepro eladását.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet