BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Véget értek a kútfúrások Miskolcon

Utolsó fázisában van a Pannergy Miskolci fúrása.

2012. szeptember 10. hétfő, 10:52

Fotó: MTI
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Korábbi fúrási munkálatoknál gyorsabb ütemben lezárult a kistokaji KIS-PE-02 jelű visszasajtoló kút lemélyítése - közölte a Pannergy a BÉT honlapján. Ezzel a harmadik - a Miskolci Geotermikus Projekt részét képező - visszasajtoló kút fúrását zárta le a PannErgy Kistokajban. A KIS-PE-02 jelű visszasajtoló kút fúrásnál 1058 méteres mélységnél bekövetkezett teljes iszapveszteség azt mutatta, hogy a korábbi tapasztalatok szerinti mélységben érte el a fúrófej azt a réteget, amely alkalmas folyadék visszasajtolásra. A következő napokban az 1058 méteres mélységű kút próbatermeltetése zajlik a rétegtartalom, és a kút víznyelési paramétereinek megismerése érdekében - tartalmazza a bejelentés.

A KIS-PE-02 jelű kistokaji visszasajtoló kút fúrása a cég várakozásainak megfelelően zárult le. Ezzel a Miskolci Geotermikus Projekt kútfúrási munkálatai befejeződtek. A 2 kitűnő, nagy hozamú termelő kúttal, és 3 nagy nyelő képességű visszasajtoló kúttal létrehozták azt a rendszert, amellyel a kitermelés és visszasajtolás biztonságosan megvalósítható - közölte Bokorovics Balázs a PannErgy Nyrt. elnöke.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet