BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott Európa

Optimistán várják a nyugat-európai befektetők a délutáni EKB ülést, az irányadó indexek 1 százalék közeli nyereségeket könyvelhetnek el. Európa mellett Amerikában is zajlanak majd délután az események, több fontos munkaerő piaci adat is érkezik, de a szolgáltatói ISM index augusztusi értékét is ma hozzák nyilvánosságra.

2012. szeptember 6. csütörtök, 11:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Délután Mario Draghira szegeződik a befektetők szeme, az EKB elnökétől további részleteket várnak a piaci szereplők a kötvényvásárlási programmal kapcsolatban. Már tegnap elkezdtek szivárogni az információk, egyes jegybanki források szerint a tervezett kötvényvásárlások sterilizáltak, volumenüket tekintve pedig korlátlanok lesznek, és a hozamgörbe rövid oldalát érintik majd.

A nyugat-európai piacok jelenlegi állása szerint nagyon optimisták a befektetők a jegybanki üléssel kapcsolatban, az indexek többsége 1 százalék feletti mértékben erősödik. Az emelkedésben a spanyolok járnak az élen, az IBEX 35 1,5 százalékkal került feljebb, a DAX 1,3, az FTSEMIB 1,2 százalékkal értékelődött fel.

A Nokia tegnap jelentős esést könyvelhetett el az amerikai tőzsdén, mivel a befektetők kisebb csalódásként értékelték a társaság vezérigazgatójának a szokásos éves konferencián adott tájékoztatását. A vállalat új mobiltelefonokat mutatott be, melyek úgy tűnik nem nyerték el a piaci szereplők tetszését, és úgy gondolják, hogy nem ezek lesznek azok a készülékek melyek megmentik a komoly problémákkal küzdő céget. A részvények a helsinki tőzsdén 0,3 százalékos csökkenést könyvelhetnek el.

A platina termelő Lonmin 5,6 százalékkal emelkedik, ugyanis piaci hírek szerint újra kezdődnek a béreket érintő tárgyalások három szakszervezettel. A társaság legfontosabb bányájában augusztus 10-e óta áll a termelés egy heves sztrájk miatt.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet