BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

34 milliárdos profit jöhet az OTP-nél

Az OTP Bank holnap teszi közzé második negyedéves gyorsjelentését. Ebben az emelkedő bevételek ellenére több mint 20 százalékkal csökkenő adózott eredményről számolhat be a bank, ami egyrészt a működési költségek további emelkedésének, másrészt a korábbinál magasabb céltartalékolásnak tudható be.

2012. augusztus 16. csütörtök, 13:53

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner></banner>

Az OTP Bank a legfrissebb, 21 elemzőház előrejelzéseit tartalmazó konszenzus alapján 34,3 milliárd forintos adózott eredményt érhetett el az idei második negyedévben, amely 22 illetve 23 százalékkal alacsonyabb, mint az egy negyedévvel, illetve az egy évvel ezelőtti eredmény.

Az összes bevétel 6 százalékos év/év alapú növekedéséhez mind a nettó kamatbevételek, mind a díjak és jutalékok bővülése hozzájárult. A működési költségek azonban az első negyedévhez és a tavalyi második negyedévhez képest is emelkedtek.

A bank az április-június időszakban 64,4 milliárd forintnyi céltartalékolásra kényszerülhetett, amit elsősorban a hitelportfólió további romlása indokolhat. Mivel a 2012-es bankadó könyvelésére már az idei első negyedévben sor került, ezért a második negyedévet már nem terhelte az adó.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet