BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol lehet a nehezék

A vártnál rosszabb hajnali Mol gyorsjelentés miatt kedden csökkenni fog a BUX-index az MTI által megkérdezett elemzők várakozásai szerint.

2012. augusztus 14. kedd, 08:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol negyedéves teljesítményét elsősorban egy 40 milliárd forintos készlet átértékelés, és a szíriai kitermelés leállítása befolyásolta - mondta Gabler Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője. Annak ellenére, hogy középtávon jók a Mol kilátásai, ma megkezdődik a profit realizálás, amely az olajpapír árfolyamának esésével jár, az pedig magával húzza a BUX-indexet. Az elemző ezért enyhe csökkenéssel számol.

Rácz Balázs, az Erste Befektetési Zrt. elemzője is úgy vélte, hogy a reggeli vegyes hangulat ellenére valószínűleg csökkeni fog a BUX. A Mol árfolyama az utóbbi időben emelkedett, ezért várhatóan elkezdődik a profitrealizálás - mondta.

Kedden a figyelem középpontjában az európai és a régiós GDP-adatok, illetve a régiós inflációs adatok állnak - közölték a CIB Bank szenior elemzői, Trippon Mariann és Jobbágy Sándor. Az senkinek sem fog meglepetést okozni, hogy a második negyedévben a közös pénzt használó országokban negatív volt a növekedési ütem. A magyar gazdaság az első negyedéves 0,7 százalékos csökkenést követően 1 százalékkal zsugorodhat, és a cseh gazdaság is hasonlóan gyenge képet mutathat.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet