A múlt pénteki száguldást követően a hét első kereskedési napján tovább emelkedtek az amerikai részvénypiacok, kitart tehát az a rally, amit a múlt hét végén közzétett erős munkaerőpiaci adat váltott ki. A mai makronaptár gyakorlatilag üres volt, így nem volt olyan, fontosabb gazdasági hír, amely megzavarta volna a befektetőket. A következő napokban folytatódhat a nyugodt kereskedés, legközelebb csütörtökön izgulhatnak a piaci szereplők, akkor az USA-ból érkezik majd egy fontos munkaerőpiaci adat.
A mai kereskedési nap végére megérkeztek a profitrealizáló befektetők, ezzel együtt is a pozitív tartományban tudtak zárni a fontosabb amerikai részvényindexek. Az S&P 500 és a Dow Jones 0,2-0,2 százalékos, míg a Nasdaq 0,7 százalékos pluszban zárt. Erős volt a technológia és a pénzügyi szektor is, és a fontosabb nyersanyagok is jól teljesítettek.
A mai emelkedéssel három hónapos csúcsra értek az amerikai benchmarkok, utoljára május elején járt ilyen magasan a Dow, az S&P 500 és a Nasdaq is. Már csak néhány százalék hiányzik ahhoz, hogy az amerikai részvénypiacok a 2008-as szintek közelébe emelkedjenek.
