BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitart a rally Amerikában

Az S&P 500 és a Dow Jones 0,2-0,2 százalékos, míg a Nasdaq 0,7 százalékos pluszban zárta a mai kereskedést.

2012. augusztus 6. hétfő, 22:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt pénteki száguldást követően a hét első kereskedési napján tovább emelkedtek az amerikai részvénypiacok, kitart tehát az a rally, amit a múlt hét végén közzétett erős munkaerőpiaci adat váltott ki. A mai makronaptár gyakorlatilag üres volt, így nem volt olyan, fontosabb gazdasági hír, amely megzavarta volna a befektetőket. A következő napokban folytatódhat a nyugodt kereskedés, legközelebb csütörtökön izgulhatnak a piaci szereplők, akkor az USA-ból érkezik majd egy fontos munkaerőpiaci adat.

A mai kereskedési nap végére megérkeztek a profitrealizáló befektetők, ezzel együtt is a pozitív tartományban tudtak zárni a fontosabb amerikai részvényindexek. Az S&P 500 és a Dow Jones 0,2-0,2 százalékos, míg a Nasdaq 0,7 százalékos pluszban zárt. Erős volt a technológia és a pénzügyi szektor is, és a fontosabb nyersanyagok is jól teljesítettek.

A mai emelkedéssel három hónapos csúcsra értek az amerikai benchmarkok, utoljára május elején járt ilyen magasan a Dow, az S&P 500 és a Nasdaq is. Már csak néhány százalék hiányzik ahhoz, hogy az amerikai részvénypiacok a 2008-as szintek közelébe emelkedjenek.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet