Varjú Péter, az Erste üzletkötője szerint kedden tovább folytatódhat a múlt héten kialakult pozitív hangulat a nemzetközi értékpapírpiacokon, ami magával húzhatja a magyar börzét is. Mivel lemaradó volt a magyar értékpapírpiac nemzetközi viszonylatban, ezért az üzletkötő úgy vélte, az optimizmus kedden napközben erősödhet. Varjú Péter nulla körüli pozitív nyitásra, és napközbeni jelentősebb emelkedésre számít a BÉT-en, főként az OTP, a Mol és a Richter részvények esetében.
Mohos Imre, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint is nulla körüli pozitív nyitás várható kedden a BÉT-en. Úgy vélte: a Richter papírja akár 40 ezer forint fölé is erősödhet, de emelkedésre számít a Mol és az OTP részvények esetében is.
