BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól sülhet el a nap

Tovább folytatódhatnak a pozitív folyamatok kedden a Budapesti Értéktőzsdén is a kedvező nemzetközi hangulat hatására, ezért nulla körüli pozitív nyitásra számítanak a megkérdezett tőzsdei szakértők.

2012. július 31. kedd, 08:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Varjú Péter, az Erste üzletkötője szerint kedden tovább folytatódhat a múlt héten kialakult pozitív hangulat a nemzetközi értékpapírpiacokon, ami magával húzhatja a magyar börzét is. Mivel lemaradó volt a magyar értékpapírpiac nemzetközi viszonylatban, ezért az üzletkötő úgy vélte, az optimizmus kedden napközben erősödhet. Varjú Péter nulla körüli pozitív nyitásra, és napközbeni jelentősebb emelkedésre számít a BÉT-en, főként az OTP, a Mol és a Richter részvények esetében.

Mohos Imre, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint is nulla körüli pozitív nyitás várható kedden a BÉT-en. Úgy vélte: a Richter papírja akár 40 ezer forint fölé is erősödhet, de emelkedésre számít a Mol és az OTP részvények esetében is.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet