BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy zakóval indult az amerikai kereskedés

Az amerikai vezető indexek méretes eséssel kezdték a hetet, a Dow az első fél órában 236 pontot esett a spanyol és görög hírek miatt.

2012. július 23. hétfő, 17:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Befektetők újra elkezdtek aggódni amiatt, hogy Spanyolország és Görögország képes lesz-e finanszírozni az adósságát és a biztonságosnak vélt amerikai kötvényekben kerestek menedéket, aminek hatására rekord mélységbe estek a hozamok, a dollár pedig újabb rekord szintre erősödött az euróval szemben.

A DJIA indexének mind a 30 komponense veszteségben nyitott, az esést a 3,5 százalékot eső - a vártnál rosszabb eredményeket közlő - McDonald\'s vezette. A Dow jelenleg 1,1 százalékos mínuszig korrigált vissza.

Az S&P-500 a kezdeti 1,8 százalékos esés után jelenleg 1,4 százalékos veszteségben, míg a Nasdaq -2,4 százalékról -1,3 százalékig mérsékelte a kezdeti zuhanását. Az S&P-500 indexét a tech-szektor húzta le leginkább.

A hétfői bizonytalanságot az fűtötte, hogy a Der Spiegel vasárnap  meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt állította, hogy az IMF nem akarja tovább finanszírozni Görögországot. Ezt a hírt hétfőn a Valutaalap cáfolta.

A 10 éves spanyol kötvények hozamai is az egekben jártak, 23 bázispontos ugrással 7,5 százalékos hozamnál, miután Valencia után Murcia tartomány is bejelentette, hogy pénzügyi segítséget kér szeptemberben.

Európában a bankrészvények közel 4 százalékos veszteségben járnak, miközben az olasz tőzsdefelügyelet bejelentette, hogy egyelőre a pénteki kereskedésig betiltja a shortolást.

Mindezek hatására az euró kétéves mélypontjára esett a dollárral szemben, a devizapár kurzusa jelenleg 1,2124-nél jár.

Economx
Economx
Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet