BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges lett a Microsoft - tőzsdei pályafutása alatt először

Veszteséges volt a Microsoft a második negyedévben - derül ki a társaság második negyedéves gyorsjelentéséből.

2012. július 20. péntek, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég a nettó eredmény szintjén 492 millió dolláros veszteséget könyvelt el, ami a felvásárolt aQuantive nevű online hirdetési ügynökséggel kapcsolatos leírásnak tudható be. Amióta 1986-ban tőzsdére ment a Microsoft, még nem fordult elő, hogy veszteséges negyedévet zárt volna a cég. Viszont ha az egyszeri tételekkel nem számolunk, részvényenként 73 centes nyereséget könyvelt el a társaság, ami pozitív meglepetést okozott, az elemzők ugyanis 62 centre számítottak. Ennek köszönhetően a részvények emelkedtek a zárás utáni kereskedésben.

<banner>
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet