BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negatív hozammal vitték el a német kötvényeket

Negatív hozamszint alakult ki a mai 2 éves német államkötvény aukcióján, azaz példátlan módon egy ilyen futamidejű papír elsődleges piacán is nulla alatti a hozamszint. Közben Németország leminősítéséről terjengnek pletykák a piacon. Az euró 11 óra óta süllyedni kezdett a dollárral szemben.

2012. július 18. szerda, 14:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német adósságkezelő közel 4,2 milliárd eurónyi kétéves (zérókupon) kötvényt adott el -0,06 százalékos átlaghozam mellett, miközben a hasonló futamidejű papírok hozama a másodpiacon az utóbbi időszakban már eddig is enyhén a negatív tartományban járt.

Az euró/dollár kurzus a tegnap Bernanke-beszéd után estére gyorsan talpra állt, azaz az euró visszaerősödött, de ma délelőtt 11 óra óta újra fokozatosan süllyedt és a jegyzések 1,2280-ról 1,2230 körülig változtak.

Közben a piacon arról terjednek pletykák, hogy az osztrák államot esetleg leminősítés érheti, Angela Merkel német szövetségi kancellár pedig egy olyan tartalmú üzenetet közvetített, amit a befektetők úgy értelmeznek, hogy nem biztos a kancellár az eurózóna egyben tarthatóságában.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet