BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszakapaszkodtak az amerikai részvényindexek

Emelkedéssel zártak kedden a New York-i értéktőzsde vezető indexei.

2012. július 17. kedd, 22:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meredek eséssel kezdték a keddi kereskedési napot az amerikai részvényindexek, miután a Fed elnöke a szenátus pénzügyi bizottsága előtt aggodalmas hangot ütött meg az amerikai gazdaság teljesítményével kapcsolatban, egy újabb agresszív monetáris lazítást azonban nem helyezett kilátásba. A kezdeti sokk után azonban visszaemelkedtek a vezető indexek, így pozitív tartományban zárták a napot.

A Dow Jones 0,61, a Nasdaq 0,45, az S&P 500-as mutató pedig 0,74 százalékos pluszban zárta a napot. A kedvező hangulatot fűtotte például a Goldman Sachs, a Coca-Cola és a Mattel vártnál jobb gyorsjelentése. Házon belüli saját privátbankot hoz létre a Goldman Sachs a módosabb lakossági és céges ügyfelek kiszolgálására, amely betétgyűjtéssel és hitelezéssel is foglalkozik majd - írta kedden a Wall Street Journal.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet