BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fokozódó aggodalmak miatt esett Amerika

A New York-i értéktőzsde vezető indexei ismét estek kedden.

2012. július 10. kedd, 23:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kezdeti minimális emelkedés után egyre fokozódó esés vette kezdetét az amerikai tőzsdéken, a vezető indexek az utolsó fél órába 1-1,3 százalékos eséssel léptek be. A végén azonban jött a korrekció, a Dow 0,7 százalékos, az S&P 0,8 százalékos, míg a Nasdaq 1 százalékos eséssel zárt. Európában több olyan kijelentés is érkezett, ami szerint a rövid távú adósságválság kezelés nem lehetséges. A kereskedők szerint negatívan lehet értékelni az olasz miniszterelnök kijelentését, miszerint nem zárható ki, hogy a válságkezelési alapból további pénzt kérnének. Ezt meghaladóan a németeknél az a hír látott napvilágot, miszerint három hónapnál is több időbe kerül, mire kidolgozhatják a szabályokat a válságkezelési alap finanszírozására. Amerikai oldalon a vállalati hírek voltak középpontban. A Caterpillar és az Alcoa is a gyorsjelentések miatt esett 4,5 százalék körüli mértékben.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet