BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb korrupciós ügybe keverték a Molt

Most Ausztriában vádolják a magyar olajcéget kenőpénz kifizetésével.

2012. július 4. szerda, 13:45

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb korrupciós ügybe keverték a Molt, most az osztrák sajtó cikkezik arról, hogy a magyar olajcég egy fegyverkereskedő lobbystának utalt át egy jelentősebb összeget.Egy osztrák napilap szerint 2 millió eurót fizetett a Mol még 2005-ben Alfons Mensdorff-Pouilly grófnak, akit több ügyben is megvádoltak az elmúlt időszakban. A cikk szerint a Mol akkor utalta át a több mint fél millárd forintnak megfelelő összeget Mensdorff-Pouillynak, amikor még az osztrák OMV a Mol egyik legnagyobb részvényese volt. Az ügy érdekessége, hogy az eddigi hivatalos hírek szerint az OMV is utalt át pénzt a grófnak, amit hivatalosan el is ismertek az osztrák Falter lap szerint. Állítólag a két cégtől 2005 és 2006 között 3,5 millió eurót kapott  a gróf.  A lap szerint az osztrák ügyészség vizsgálja ezt az ügyét a grófnak, mert elképzelhető, hogy hűtlen kezelés és pénzmosás történt az ügylet kapcsán. A bécsi ügyészség egyelőre nem erősítette meg, de nem is cáfolta a hírt. Három éve viszont elismerték, hogy nyomozást indított a lobbistának az OMV-től kapott átutalása miatt. Az osztrák olajcég akkor ezt azzal magyarázta, hogy a gróf piaci elemzéseket készítezz 13 közép-kelet-európai országról.

A Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők többsége nem igazán kívánt nyilatkozni erről az ügyről, mivel egyelőre nm igazán látszik ennek komolyabb gazdasági vonatkozása. Az elemzők többsége akikkel beszéltünk név nélkül azt mondták, nehezen képzelhető el, miért fizetett volna a Mol ennyi pénzt a grófnak, így nem igazán várható a jelenlegi infok alapján árfolyamreakció. A Mol megkeresésünkre egyelőre nem kommentálta a hírt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet