BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hitelből indít fejlesztést a Mol

A szerződés 8,5 évre szól és 150 millió dolláros hitelt biztosít a Mol számára.

2012. július 2. hétfő, 17:18

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hitel-megállapodást írt alá a Mol 2012. július 2-án az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD). A szerződés 8,5 évre szól és 150 millió dolláros hitelt biztosít a Mol számára. A kölcsönből a Mol a Slovnaft-csoport három kisebb méretű LDPE üzemét egy évi 220 kilótonnás kapacitású üzemre cseréli, valamint olefin üzemét újítja fel - áll a bejelentésben. A beruházás célja, hogy a csoport a finomítás és petrolkémiai integráció szinergiáit továbbra is fenntartsa és növelje a nafta átvételét a finomítókból. Emellett a beruházás javítja az energiahatékonyságot és a termékminőséget, illetve hatására a károsanyag-kibocsátás mértéke tovább csökken - közölte a Mol.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet