Jelentősebb eséssel kezdték a mai kereskedést a főbb amerikai részvényindexek. A benchmarkok 1 százalék körüli mértékben kerültek lejjebb a nyitást követően, és az olajárat is megütötték. A kedvezőtlen piaci hangulat a JP Morgan és Barclays felől érkező negatív híreknek volt betudható, de az EU csúcsot is nagy várakozás előzi meg. Az egészségügyi reform elfogadása nem járt érdemi piaci hatásokkal. A kezdeti esést követően a zárás előtti órában nagy feltépés bontakozott ki, így a főbb indexek közül a Dow és az S&P 500 0,2 százalékos, a Nasdaq 1 százalékos csökkenést mutatott zárásra.
