BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telekom húzta mélybe a BUX-ot

A kedvező spanyol hírek keltette optimizmus hamar lelohadt a tőzsdéken.

2012. június 11. hétfő, 17:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A spanyol bankmentés hírére ugyanis pluszban indult a kereskedés hétfőn az egész világon, a befektetők azonban hamar rájöttek, hogy ez azért nem jelenti a jelenlegi rossz helyzet gyökeres megoldását, így a nap végére a hezitáló amerikai indexekkel párhuzamosan mínuszba csúszott a magyar börze vezető indexe. A BUX végül majdnem a napi minimumán 16 899 ponton zárt, ami 0,7 százalékos mínsuzt jelentett péntekhez képest. A decemberi határidős lejárat ennél is többet 0,9 százalékot csökkent a hét első napján, ami 17 330 pontos értéket jelentett.

A vezető részvények közül a legtöbbet a Magyar Telekom árfolyama este, annak ellenére, hogy különösebb hír nem látott napvilágot a részvénnyel kapcsolatban. Ráadásul a hozamok terén sem volt jelentős változás, így kifejezetten érdekes az osztalékrészvény árfolyamának a szakadása. A Magyar Telekom 3,1 százalékkal 435 forintra csökkent, így szinte egyedül mínuszba húzva a BUX-ot. Ugyanakkor tovább szenved a Richter is. A gyógyszergyártó árfolyama is 1,4 százalékkal lett olcsóbb, ami azt jelenti, hogy 36495 forinton búcsúzott a naptól. A kisebbik gyógyszergyártó az Egis árfolyama0,7 százalékkal 14 550 forintra esett vissza.

Stagnált viszont az OTP, igaz ez volt az a részvény ami egész nap nem is fordult mínuszba. Válhetően az akvíziciós tárgyalások hírére jelentős pluszban induló részvény azonban végül csak a pénteki záró árán 3395 forinton fejezte be a napot. A Mol az index értékével nagyjából megegyező veszteséget szenvedett el, ami 0,9 százalékos esést, és 16 630 forintos utolsó kötés értéket takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet