Kedden délután egy euróért 301,80 forintot kellett adni, ami nagyjából megfelelt a nap eleji szintnek. Napközben ugyanakkor 303 forint felett is járt egy kicsivel az árfolyam, ami annak volt betudható, hogy a spanyol pénzügyminiszter azt mondta, gondjaik lehetnek a spanyolkötvények eladásával. Erre reagált napközben az euró/dollár árfolyama is, amit lekövetett a forint jegyzése - mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője. Így a héten érdemes lesz odafigyelni a csütörtöki spanyol aukcióra - tette hozzá.
Az euró/dollár keresztárfolyam délutánra 1,2455 környékén forgott, ami szintén nem jelentett túl nagy elmozdulást az előző napi szinthez képest. Így egy dollárért 242 forintot, egy frankért 251 forintot kellett adni délután.
