Kilenc éve nem volt olyan alacsony a forgalom a magyar tőzsdén mint az idén májusban. Bár az év elején úgy látszott, hogy kicsit normalizálódik a helyzet a nyár közeledtévvel egyre rosszabbra fordul a brókercégek helyzete. Januárban ugyanis még 764 milliárd forint volt az összesített duplikált forgalom (mindkét brókercég adat szerepel benne), ami csak kétéves mélypontot jelentett. A forgalom innen hónapról hónapra egyre alacsonyabb lett, így a máájusi 385 milliárd forintnál alacsonyabb forgalomra kilenc éve nem volt példa. Igaz az idén ennél egyszer volt alacsonyabb is a forglaom mégpedig áprilisban 13 milliárd forinttal.
A májusi alacsony forgalom az Erstét viselte meg a legjobban. a szokásosan első helyen álló bróekrcégnek ugyanis az 52,5 milliárd forintos forgalom csupán a második helyhez volt elegendő. Az első helyet helycserével a Concorde szerezte meg. az általában második helyen álló brókercég ugyanis 58 milliárd forintot ért el májusban.
