Egész nap mínuszban forgott a BUX, miután a spanyolok és a görögök felől sem érkeztek túl jó hírek, ráadásul az olasz kötvény aukció is gyászosra sikerült napközben. _Ennek hatására a BUX egész nap mínuszban forgott, ráadásul a nap végén még jól le is ütötték, így napi minimumán 15 978 ponton fejezte be a napot, ami 3,2 százalékos mínuszt jelentett, ráadásul tört a 16 000 pont körüli technikai támasz. Ez jóval nagyobb esés volt mint amit a nemzetközi piacok alapján várni lehetett volna, így a magyar tőzsde alulteljesítésében vélhetően szerepet játszott a Napi Gazdaság információja, hogy az MSCI indexben csökkeni fog a magyar részvények súllya. Ennek mértéke hiába minimális mégis jelentősebb eladást indukálhat, főleg az OTP esetében, amely a leginkább érintett. Ennek ellenére a Mol este a legtöbbet, ami annak tudható be, hogy az olaj árának alakulása is nyomás alatt tartja a részvény árfolyamát. A Mol zárásra 3,9 százalékkal 14 800 forintra csökkent, úgy, hogy jó nagyot löktek rajta lefelé az utolsó percekben.
Az OTP sem úszta meg sokkal jobban a napot, a banrészvény árfolyama az utolsó kötésben 3460 forintot ért, ami 3,5 százalékos mínuszt jelentett egy nap alatt. A Magyar Telekom is egész nap lefelé csorgott, és végül 2,8 százalékkal 417 forintig szánkázott az árfolyama. A Richter 1,8 százalékkal 35 000 forintra esett, így ez a részvény teljesített a \"legjobban\" a négy nagy közül.
Az FHB is egészen jól megúszta a napot, az árfolyama csupán 1,7 százalékkal esett vissza, ami 520 forintos utolsó kötést jelentett. Az Egis viszont rosszabbul szerepelt a nagytestvérénél, árfolyama 3,6 százalékot csökkent, és 13 700 forinton búcsúzott a szerdai kereskedéstől.
