BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban zárt a BÉT

Délutánra egy picit elromlott a hangulat, de azért pluszban zárt a magyar tőzsde.

2012. május 25. péntek, 17:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap elején nullában indult el a kereskedés a magyar tőzsdén, majd enyhe optimizmus lett urrá a piacokon. A nap végére azonban egyrészt a hosszú hétvége miatt másrészt a spanyol tartományból érkező kedvezőtlen hír hatására már lelohadt a lelkesedés. Így is a mínuszban kezdő amerikai tőzsdék mellett is pluszban tudott zárni a magyar tőzsde, igaz a plusz a BUX esetében csupán 0,5 százalék volt, ami 16 413 pontot jelentett.

A vezető részvények nagyon vegyesen zártak. Érdekes módon a délutáni rossz hír legkevésbé az OTP árfolyamát viselte meg, pedig az adóssággondok mindig a bankszektort érintik a legérzékenyebben. Ennek ellenére a bankrészvény 3,2 százalékkal 3520 forintra emelkedett igaz nem túl magas alig több mint 5 milliárd forintos forgalom mellett.

Jól szerepelt még a Magyar Telekom, amelyet a számára kedvezően módosított új adótrövény lehetősége második napja drágít. Az osztalékrészvény árfolyama közel 1 százalékkal 436 forintra emelkedett.

Az olaj árának jelentős esése miatt már napok óta nyomás alatt lévő Mol szerepelt a legrosszabbul a vezető részvények közül. Az olajpapír árfolyama 1,3 százalékkal 15 410 forintra esett vissza. Szintén csökkent a Richter árfolyama, a gyógyszergyártó gyakorlatilag hír nélkül gynegélkedik már jó ideje. A pénteki 35 300 forintos záró ára 0,7 százalékos mínuszt jelentett egy nap alatt. Nem tetszett a Zwack gyorsjelentése a befektetőknek, a részvény árfolyama ugyanis 2 százalékkal 12 740 forintra esett vissza.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet