BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutánra sem csillapodott le a devizapiac

A forint és az állampapírpiacon is a pánik jelei mutatkoztak szerdán.

2012. május 23. szerda, 16:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra erősödni kezdett a dollár a görög fejlemények hatására az euróval szemben, miután azt nyilatkozta a volt miniszterelnök, hogy vizsgálják a kilépés lehetőségét az eurózónából. Bár szerdán már cáfolta, hogy így lenne, ez nem nyugtatta meg a piacokat. az euró/dollár keresztárfolyam így már 1,26 alá is becsúszott, és késő délután már 1,255 környékén kereskedtek a devizapárral. Mindez nem tett jót a feltörekvő piaci devizák jegyzésének sem, és különösen a forint árfolyamát viselte meg a szerdai kereskedés. Négy hónap után ugyanis ismét áttörte a 300-as szintet az euró. Délután 303 forint környékén álltak a jegyzések.

A dollár jelentős erősödése miatt az amerikai devizáért 240 forintot kellett fizetni, míg a svájci frank 252 forinton állt délután.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet